Koszula z długim rękawem

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ pierwotnie była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla niższych warstw społecznych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Kroje wyszczuplone cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.